Податкове резидентство: як не стати «контролером» КІК випадково

Податкове резидентство: як не стати «контролером» КІК випадково Багато українців, які виїхали за кордон після 2022 року, помилково вважають: «Якщо я живу в іншій країні, то правила КІК мене не стосуються». Однак українське законодавство має складну ієрархію критеріїв, за якими ви можете залишатися резидентом України, навіть не перебуваючи тут фізично. Відповідно до вимог Податкового кодексу […]

Податкове резидентство: як не стати «контролером» КІК випадково Читати далі »

Штрафні санкції в сфері КІК

Штрафні санкції в сфері КІК Основні обов’язки для контролюючих осіб («контролерів») контрольованих іноземних компаній (КІК) Контрольовані іноземні компанії (далі – КІК) – це юридичні особи, зареєстровані за кордоном, які контролюються резидентами України (фізичними або юридичними особами). Українське податкове законодавство в ст. 392 ПКУ встановлює обов’язки щодо: Невиконання цих вимог тягне за собою застосування значних штрафних

Штрафні санкції в сфері КІК Читати далі »

Нові правила для значимих фінансових компаній: визнання та нові вимоги

Нові правила для фінансово «значимих» компаній: визнання та нові вимоги Ринок небанківських фінансових послуг України продовжує структуруватися під впливом змін регуляторних вимог. З 2024 року, з набуттям чинності Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії» № 1953-IX, вимоги суттєво відкоригувалися. Для фінансових компаній, які отримали статус «значимих», це означає не лише визнання їхньої ваги

Нові правила для значимих фінансових компаній: визнання та нові вимоги Читати далі »

План діяльності для «значимих» фінкомпаній: від простого пояснення до юридичної інструкції

План діяльності для «значимих» фінкомпаній: від простого пояснення до юридичної інструкції Вступ: Що це таке і чому це не просто папірець? Якщо ваша компанія потрапила до списку «значимих», ваше життя змінилося. Тепер Національний банк дивиться на вас крізь збільшувальне скло. Однією з головних вимог нового статусу є складення та подання до НБУ Плану діяльності. Говорячи

План діяльності для «значимих» фінкомпаній: від простого пояснення до юридичної інструкції Читати далі »

Які зміни в трансфертному ціноутворенні набули чинності у 2025 році

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» від 18.06.2024 № 3813-IX внесено зміни до ПКУ, зокрема і у сфері трансфертного ціноутворення (далі – ТЦУ). Вказаний закон набрав чинності 01.08.2024 року, проте відповідно до абз.5 п.

Які зміни в трансфертному ціноутворенні набули чинності у 2025 році Читати далі »

Підготовка документації з трансфертного ціноутворення: що таке майстер-файл?

Відповідно до Закону № 466, який набув чинності 23.05.2020, з 2021 року в Україні враховуючи позицію ОЕСР та практику великої кількості країн світу було впроваджено трирівневу документацію з трансфертного ціноутворення. Перший рівень – звична документація з ТЦУ, другий рівень – це глобальна документація з ТЦУ (або майстер-файл), і третій рівень – це звіт у розрізі

Підготовка документації з трансфертного ціноутворення: що таке майстер-файл? Читати далі »

Як порахувати прибуток постійного представництва за 2021 рік

Закон України від 16.01.2020 р. №466-IX, який набув чинності 23.05.2021 р. вніс низку змін до Податкового кодексу України (ПКУ), частина з яких набирає чинності в наступних періодах.   Поточні регуляторні вимоги Зокрема, Закон вніс зміни до порядку розрахунку оподатковуваного прибутку постійних представництв: 141.4.7. Суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне

Як порахувати прибуток постійного представництва за 2021 рік Читати далі »

Коригування податкових різниць по пп. 140.5.5-1. Що робити, якщо податкова каже, що “нічого робити не треба”.

Якщо ви мали експорт у 2020 році в низькоподаткові юрисдикції або на контрагентів з ризиковими організаційно-правовими формами і сумніваєтесь, чи поширюється на вас дія вимог пп. 140.5.5-1 ПКУ щодо необхідності коригування суми таких операцій в податковому обліку, ви телефонуєте своєму інспектору для консультацій, а він каже, що нічого вам робити не треба, чи це означає,

Коригування податкових різниць по пп. 140.5.5-1. Що робити, якщо податкова каже, що “нічого робити не треба”. Читати далі »

Документацію з ТЦУ можна не актуалізувати відповідно до чинних вимог ПКУ!

ДПС здійснила квантовий стрибок у своїй свідомості стосовно інтерпретації вимог Податкового кодексу України (ПКУ) в частині наповнення документації з трансфертного ціноутворення. Відповідно до Листа ДФС від 31.01.2018 р. № 365/6/99-99-15-02-02-15/ІПК норма, на яку орієнтувались всі консультанти на ринку, звучала так: … документація з трансфертного ціноутворення щодо таких контрольованих операцій має містити інформацію відповідно до вимог

Документацію з ТЦУ можна не актуалізувати відповідно до чинних вимог ПКУ! Читати далі »

Чи змінює Постанова КМУ від 03.02.2021 р. № 89 подовження строків надання відповіді на запити ДПС

09.02.2021 року набула чинності Постанова КМУ від 03.02.2021 р. № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок». Постанову прийнято відповідно до повноважень, наданих Кабінету Міністрів Законом України від 17.09.2020 909-IX Прийняття «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”» (це п. 4

Чи змінює Постанова КМУ від 03.02.2021 р. № 89 подовження строків надання відповіді на запити ДПС Читати далі »