Перевірки з ТЦУ тепер можливі

Якщо ви не надали відповідь на запит на документацію з ТЦУ, який центральна ДПС надіслала вам на прохання локального контролюючого органу, розраховуючи на мораторій на штрафи за порушення податкового законодавства та мораторій податкові перевірки протягом карантину, потрібно це терміново зробити.

09.02.2021 року набула чинності Постанова КМУ від 03.02.2021 р. № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».

Постанову прийнято відповідно до повноважень, наданих Кабінету Міністрів Законом України від 17.09.2020 909-IX Прийняття «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”» (це п. 4 Розділу II «Прикінцеві положення»):

У період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, надати право Кабінету Міністрів України скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.

Користуючись цим правом Кабмін зняв мораторій на проведення документальних планових та більшості позапланових перевірок.

Перевірка з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки» є документальною позаплановою перевіркою.

І тепер документальні позапланові перевірки можливі, зокрема, з таких причин:

78.1.14. у разі отримання документально підтвердженої інформації та даних, що свідчать про невідповідність умов контрольованої операції принципу “витягнутої руки” та/або встановлення невідповідності умов контрольованої операції принципу “витягнутої руки” у порядку, передбаченому підпунктом 39.5.1.1 підпункту 39.5.1 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу;

78.1.15. неподання платником податків або подання з порушенням вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або у разі встановлення порушень під час моніторингу такого звіту або документації відповідно до вимог пунктів 39.4 і 39.5 статті 39 цього Кодексу;

78.1.16. отримано звіт про контрольовані операції, надісланий платником податків відповідно до пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу. У такому разі перевірка проводиться виключно з питань контролю трансфертного ціноутворення.

Тому тепер ДПС має право прийти до вас на перевірку з питань дотримання платником податків принципу «витягнутої руки», яка, як відомо, може тривати 18 місяців і бути додатково продовженою ще на 12 місяців (відповідно до вимог пп. 39.5.2.8. – 39.5.2.9. ПКУ).

Що стосується запитів, отриманих по статті 73.3. щодо надання обґрунтування цін в операціях з нерезидентами за процедурою, передбаченою статтею 39 ПКУ відповідно до вимог пп. 140.5.4. ПКУ, ці строки залишаються подовженими на час карантину відповідно до п. 52-8 Підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу XX «Перехідні положення» ПКУ. Деталі надано тут.

 

Читати: Чи змінює Постанова КМУ від 03.02.2021 р. № 89 подовження строків надання відповіді на запити ДПС →